9 svarbiausios tvaraus keliautojo taisyklės

Neabejotinai kelionės mums leidžia įgyti naudingos patirties, naujų patirčių ir nepamirštamų įspūdžių. Tačiau, ar kada nors susimąstėte apie keliautojų daromą žalą aplinkai ir vietinei bendruomenei?

Dažniausiai apie neigiamą poveikį gamtai žmonės susimąsto tada, kai jau yra padaryta didelė arba netgi negrįžtama žala vietovei. Valstybės vadovai, turizmo industrija ir patys keliautojai turėtų dirbti išvien, siekdami apsaugoti ir išsaugoti nuostabiausias kelionių kryptis. Kitu atveju, ateities kartos neturės galimybės mėgautis dabar populiariais gamtos reiškiniais.

Visgi MŪSŲ tvaresnis pasirinkimas gali padėti sumažinti švaistymą. Jei tik daugiau turistų išmoktų mažinti atliekas ir rinktųsi tvaresnį keliavimo būdą. Štai ką tu gali padaryti:

1. Vaikščioti ar važiuoti dviračiu vietoj keliavimo automobiliu ar „kemperiu“ (nameliu ant ratų).

Tokiu būdu geriau susipažinsi su vietovėmis, sutaupysi pinigų ir išvengsi didelių eismo spūsčių. O jeigu tavo kelionės tikslas yra labai toli, tada geriau rinktis viešąjį transportą, tokiu būdu sumažinant po savęs paliekamą ekologinį pėdsaką.

2. Naudoti daugkartinį vandens buteliuką vietoj to, kad pirkti vienkartinio plastiko.

Taip pat tai labai efektyviai padės sutaupyti pinigų, nes užsienyje dažnai vanduo yra daug brangesnis nei Lietuvoje. Kelios vietos, kuriose gali rasti geriamojo vandens stotelių: viešbučiai, parduotuvės, prekybos centrai, kai kurie restoranai ir oro uostai.

3. Pasiimti į kelionę su savimi daugkartinį pirkinių maišelį ir pasakyti NE plastikiniams prekybos centrų maišams.

4. Susirinkti po savęs šiukšles.

Turi likti tik batų ar pėdų žymės ant žemės.

5. Tausoti energiją išjungiant šviesas, televizorių, oro kondicionierių prieš išeinant iš viešbučio kambario.

6. Taupyti vandenį  greičiau prausiantis duše ir kelis kartus naudojant tą patį rankšluostį.

Sustabdyk vandens tėkmę kol plauni plaukus šampūnu, prausiesi muilu ir valaisi dantis. Paleisk vandenį tik kai esi pasiruošusi (-ęs) nuskalauti. Rankšluosčių nenumesk ant žemės, tad kambarinės žinos, kad nori dar kartą juos panaudoti.

7. Nepirkti suvenyrų iš natūralių išteklių, tokių kaip smėlis, jūros kriauklės, koralai ar netgi gyvūnų dalys (ragai, iltys, kailis, oda, kiautai, kriauklės ir t.t.). Rimtai, neimk net smėlio ir kriauklyčių iš paplūdimių kaip suvenyro.

8. Vengti turistinių vietų, kuriose gyvūnai naudojami kaip atrakcija.

Šis punktas apima ne tik gyvūnų įdarbinimą, pavyzdžiui, jodinėjimą drambliais ar pasiplaukiojimą su delfinais. Neleisk sau ir kitiems specialiai gąsdinti laukinių gyvūnų, taip pat ir žuvų. Bei nevalgyk „egzotinių“, o kartais ir nykstančių gyvūnų rūšių, nesvarbu kokie skanūs jie bebūtų.

9. Nesilankyti masinio turizmo vietose.

Turistų daroma žala yra pastebima tiek vietinėse bendruomenėse, tiek prie kultūrinio paveldo objektų. Todėl atrask mažiau lankomas vietas. Pavyzdžiui, mes atradome Šiaurės Lietuvos ir Latvijos gamtos takus šią vasarą.

Išbandyk, gal ir tau patiks mažai lankomi Šiaurės Lietuvos ar Latvijos takai. PDF lankstinukas čia: http://bit.ly/gamtos_takai

Patiko įrašas?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Share on print

Skaitykite taip pat

Parašykite komentarą