Aktyvioji anglis (Binchotano medžio filtras) – sprendimas nemėgstantiems vandens iš krano

Dar 2010 metais buvo organizuota akcija Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose [1], kuria žmonės buvo raginami atsisakyti vienkartinių vandens butelių pirkimo. Akcija tikrai šauni ir pagirtina, bet galima numanyti, kad viena akcija mūsų įpročių nepakeisi. Kitu atveju ne vien įpročiai turi įtakos renkantis tarp vandens iš parduotuvės ir vandens iš krano. Nemažą dalį žmonių tekantis krano vanduo gali atbaidyti dėl vandens kokybės, skonio, spalvos ir kitų galimų neigiamų reiškinių. Panaršius internete randama tokios informacijos dėl vandens kokybės Lietuvoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos puslapyje teigiama, kad didžioji dalis gyventojų gauna vandenį iš centralizuotų vandens tinklų, kuriais tiekiamas tinkamos kokybės geriamas vanduo. Štai 15min.lt viename iš savo straipsnių [2] kalbino specialistę iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kuri pažymėjo, kad žmonėms itin kenksmingų toksinių medžiagų – nitritų, nitratų – centralizuotai tiekiamame Vilniaus vandenyje nerandama. Specialistė taip pat teigė, kad pagrindiniai vilniečių nusiskundimai gaunami dėl per didelio geležies kiekio. Kita vertus, buvo pasakyta, kad geležis ir manganas gali turėti įtakos vandens skoniui, kvapui ar spalvai, tačiau žmogaus sveikatai jie nekenkia.

Reikėtų sutikti, kad galimas specifinis vandens skonis ar kvapas gali atbaidyti ne vieną nuo tekančio vandens iš krano. Tačiau tai nereiškia, kad vanduo kenksmingas ar žalingas. Norint išvengti specifinio vandens skonio, reikia jį filtruoti. Rinkoje galima rasti daugybę vandens filtrų, kurie absorbuoja chloro, sunkiųjų metalų – švino, vario bei kitų įvairių pesticidų ir netirpių organinių junginių daleles. Visgi už juos sumokėsite ir nemažą kainą. Kur kas paprastesnis ir ekologiškesnis variantas įsigyti Binchotano medžio anglį (dar kitaip – aktyviąją anglį). Black + Bum siūlo naudojimui paruoštą medžio anglies vandens filtrą. Binchotano medžio anglies filtras į save pritraukia sunkiąsias daleles (tarp kurių ir geležis bei manganas, kurie suteikia specifinio skonio vandeniui). Be to, mažina susidaromų kalkių kiekį ant paviršių bei vandenį prisotina gerųjų mineralų.

Binchotano medžio aktyvioji anglis – naudojimo patirtis

Kalbant iš patirties, teko ne kartą prisipildyti savo gertuvę vandeniu, pasižyminčiu didesniu geležies kiekiu, kas suteikdavo tokiam vandeniui lengvą specifinį skonį. Įdėjus Binchotano medžio anglį į tokį vandenį, šio skonis kur kas pagerėja, praktiškai to specifinio skonio iš vis nebeliktavo. Kad būtų pasiektas maksimalus anglies efektas, paprastai reikia 8 valandų, tačiau ir po 1 valandos jaučiamas pokytis. Be to, naudodama Binchotano medžio anglį stiklinėje gertuvėje pastebėjau, kad vidinės sienelės tampa kur kas švaresnės. Gertuvę tenka rečiau valyti dėl viduje nesikaupiančių kalkių, kurios įprastai kaupiasi, kai kietas vanduo reaguoja su paviršiumi.

Žinoma, vanduo, kuriame naudosite Binchotano medžio anglį, turi būti nekenksmingas žmogui. Todėl jeigu geriate įprastą vandenį iš krano, ir norite jį pagerinti, Binchotano medžio aktyvioji anglis optimalus pasirinkimas!

[1] http://www.gyva.lt/articles/view/175

[2]https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/koki-vandeni-gerti-is-ciaupo-ar-pirkta-buteliukuose-56-101551?copied

Patiko įrašas?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Share on print

Skaitykite taip pat

gertuves plovimas

Gertuvės plovimas su ryžiais

Gertuvių sieneles gali būti sudėtinga nuplauti, jeigu šepetys nepasiekia viso ploto. Todėl tiek ant stiklinių, tiek ant metalinių buteliukų gali

Parašykite komentarą