Į darbą biure: pirmieji žingsniai mažinant plastikines atliekas

Naujausioje Pasaulio banko ataskaitoje dėl plastikinių atliekų buvo pažymėta, kad pasaulyje vien tik 2016 m. susidarė 242 milijonai tonų plastikinių atliekų. Vienkartiniais vandens buteliais galėtumėte užpildyti 2 400 olimpinius stadionus, 4,8 milijonus olimpinio dydžio baseinus arba 40 mlrd. vonių. Aukšto pragyvenimo šalys kartu sukuria daugiau kaip trečdalį (34%) pasaulio atliekų. Prie šio proceso prisidedame ir mes, kai į darbą nešamės plastiko gaminius, kurių būtų galima lengvai atsisakyti.

Todėl paskatinti minėtų priežasčių aptarsime produktus, kuriais pakeisite plastikinius daiktus, įprastai naudojamus biuro darbuotojų. Nors šiuo metu po truputį populiarėja į darbą neštis vandens gertuves, tačiau yra ir daugiau alternatyvų plastikui.

SOULBOTTLES yra itin kokybiškas buteliukas, pagamintas iš patvaraus stiklo. Tačiau šis pasirinkimas yra puikus tik situacijose, kai nereikia jo ilgai Jums nešiotis, nes tai tiesiog sunki gertuvė, net ir tuščia. Jos vieta ant darbo stalo. Važiuojant į kelionę ar komandiruotę daug patrauklesnė yra BLACK+BLUM ar kuri kita gertuvė iš nerūdijančio plieno, atspari smūgiams.

Su SOL CUPS, pakartotinai naudojamu puodeliu kavai, pagamintu iš pūsto stiklo su silikonine įmaute ir dangteliu, pirkdami LATTE kavos pakeliui į darbą – sutaupysite kiekvieną dieną po plastiko ir popieriaus vienkartinį puodelį. Kai kurie žmonės daugkartinių kavos puodelių turi net po kelis, derindami juos prie aprangos. Tokiu būdu susikurdami dar smagesnę patirtį naudojant daugkartinį puodelį.

Dažnai maistą pietums į darbą nešamės plastikinėse dėžutėse. Tačiau, pripažinkime, į pastarąsias  įsigeria maisto kvapas bei prilimpa sunkiai pašalinami riebalai. Kur kas solidesnis variantas – nerūdijančio plieno dėžutės, kurios ne tik ilgaamžės, bet ir pačios tinkamiausios sąlyčiui su maistu.

Vertą atkreipti dėmesį į karštų gėrimų siurbčiojimą per plastikinį šiaudelį. Baristos, o gal labiau aplinkos saugotojai ir mokslininkai griebiasi už galvų! Neabejotinai sąmyšis kyla dėl to, jog plastikiniai šiaudeliai ne tik netinkamas pasirinkimas sąlyčiui su karštu gėrimu, bet tai ir viena iš pagrindinių šiukšlių. Visi jau girdėjome jog yra skaičiuojama, kad iki 2025 metų plastiko vandenyne bus daugiau nei žuvies. Todėl, ar nevertėtų atsisakyti po truputį, o gal iš kart plastiko bei ar nebūtų įdomu išbandyti stiklinį, plieninį ar net valgomą šiaudelį?

Taigi sėkmės Jums žengiant pirmuosius žingsnius į darbą biure su mažiau plastiko. Linkime malonių patirčių!

Patiko įrašas?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Share on print

Skaitykite taip pat