Kaip išsirinkti gertuvę? Apsisprendimas atsižvelgiant į gyvenimo būdą

Šiandien vis daugiau žmonių ima svarstyti apie gertuvės naudojimą. Todėl renkantis gertuvę vandeniui svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus: gertuvės kaklelį, užsukimą, paviršiaus nelygumus, o svarbiausia, medžiagą, iš kurios ji pagaminta.

Aplinkosaugininkai jau seniai sutaria, jog vienkartinių vandens butelių naudojimas daro žalą gamtai. O dabar vis dažniau Lietuvos ir užsienio žiniasklaida atkreipia dėmesį į plastiko žalą žmogaus organizmui. Atrodo paprasta, vienkartinis vandens butelis reiškia, kad išgėrus vandenį – butelis antrą kartą negali būti naudojamas. Deja dažnai pastebima, kad tiek draugai, kolegos ir artimieji tą patį vienkartinį plastikinį butelį naudoją pakartotinai. Tokiu būdu yra stengiamasi sutaupyti, bet tai tik „meškos paslauga“ sau. Vis dėlto, yra dvi išeitys. Kiekvieną dieną pirkti naują vandens butelį arba sutaupyti naudojant gertuvę. Pastarųjų pasirinkimas itin platus, tačiau renkantis gertuvę būtina atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

Pirmiausia, svarbu atsižvelgti į butelio kakliuką. Kuo platesnė viršutinė dalis, tuo lengviau bus jį išvalyti. Vis dėlto, galima rasti ir tokių vandens gertuvių, kurios išsiardo, pavyzdžiui, nusisuka viršutinė arba apatinė dalis. Kitas reikšmingas pasirinkimo kriterijus yra užsukimas. Jeigu tai yra tradicinės dangtelio užsukimo briaunos, tokiu atveju jų tarpus bus sudėtinga išvalyti. Būtent tarp butelio kaklelio briaunų ir dangtelio kaupsis įvairūs mikroorganizmai. Galiausiai – venkite nelygaus paviršiaus gertuvių, nes jas taip pat sudėtinga tinkamai išplauti.

Svarbiausias kriterijus – medžiaga, iš kurios pagaminta gertuvė. Būtent tai leidžia apsispręsti, kokią gertuvę pasirinkti atsižvelgiant į gyvenimo būdą.

Plastikinės gertuvės yra lengvos ir atsparios smūgiams. Jos patogios intensyviai sportuojant salėje, lauke minant dviratį ar atliekant kitą intensyvią fizinę veiklą. Tačiau prieš perkant plastikinę gertuvę rekomenduojama išsiaiškinti, ar plastikas yra saugus (ar jame nėra bisfenolio A ir kitų kenksmingų medžiagų). Kadangi plastikas braižosi, reaguoja su rūgščiais, saldžiais, karštais ir kitokių priemaišų turinčiais skysčiais – rekomenduojama jas naudoti tik vandeniui. Taip pat verta žinoti, jog gertuvių, pagamintų iš polikarbonato, paviršius labiau kaupia bakterijas. Tokias gertuves reikia dažniau  dezinfekuoti, kitaip gali atsirasti nemalonus kvapas.

Aliuminio gertuvės dažnai yra pigios, bet atrodo stilingai bei atlieka neilgą termoso funkciją – padeda išlaikyti žemą ar aukštą vandens temperatūrą. Tačiau kai kurių firmų aliuminio produkcija gali turėti įvairių toksiškų metalo priemaišų. Be to, tokios gertuvės nėra atsparios stipriems smūgiams – lengvai susilanksto, sutrūkinėja konstrukcijos Šias problemas dažniausiai lemia tai, kad didelės dalies aliuminio gertuvių vidus būna išklotas plastiku.

Nerūdijančio plieno gertuvės yra vienas saugiausių pasirinkimų. Tokio tipo gertuvės gali būti ir su dvigubomis sienelėmis, kas užtikrina termo funkciją, bet kartu ir prideda papildomo svorio gertuvei. Nerūdijančio plieno gertuvė efektyviai išlaiko bet kokį gėrimą karštą kai to reikia arba šaltą net karščiausią dieną tvankiame automobilyje. Verta atkreipti dėmesį, kad nerūdijančio plieno gertuvės universaliausios, tinkančios bet kokiam gyvenimo ritmui. Paprastai – tai brangios gertuvės, bet dažniausiai – kokybiškos, saugios, patvarios ir ilgaamžiškos.

Stiklinės gertuvės – pačios saugiausios gertuvės laikyti vandeniui. Tai tarsi stiklinė, į kurią gali pilti ne tik vandenį, bet ir sultis, pieną ar vaisių kokteilius. Vis dėlto, šios gertuvės turi ir tam tikrų minusų. Vienas iš tokių – stiklas nėra atsparus ypač karštam vandeniui, todėl nerekomenduojama į tokią gertuvę pilti karštos arbatos. Taip pat, šios gertuvės yra sunkesnės už nerūdijančio plieno ar aliuminio gertuves ir, žinoma,  jos dūžta, o tai nėra itin populiariu tarp patogumą, lengvumą vertinančių žmonių. Nuo dūžių stiklines gertuves galima apsaugoti silikono arba kamštinės medžiagos apvalkalais. Įdėjus gertuvę į kuprinę, ši visai netrukdo keliauti į darbą, studijas, įvairius renginius, susitikimus ar vaikščiojant mieste. Galiausiai, jas nėra būtina nešiotis, nes ant darbo stalo jos ypač nuostabiai atrodo ir kartu patogiai naudojamos.

Priežastis atsisakyti vandens iš vienkartinio plastikinio butelio – saugios, patogios, gražios, patvarios, greitai atsiperkančios ir net taupančios Jūsų pinigus gertuvės. O ko daugiau reikia, kad norėtųsi jas naudoti?

Patiko įrašas?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Share on print

Skaitykite taip pat

gertuves plovimas

Gertuvės plovimas su ryžiais

Gertuvių sieneles gali būti sudėtinga nuplauti, jeigu šepetys nepasiekia viso ploto. Todėl tiek ant stiklinių, tiek ant metalinių buteliukų gali